Wegański lodowy koktajl czekoladowy z wiśniami to mój ulubiony chłodzący napój ever. To właśnie on w porze letniej motywuje mnie do wstawania przed kogutami. 😉 Wystarczy myśl, że zaraz go sobie strzelę i wyskakuję z pościeli niczym popcorn z garnka. Czas wykonania: 5 minut z przerwą na ploteczki.
Takie smoothie będzie jeszcze zdrowsze, jeśli dodamy do niego 1 łyżkę zmielonego siemienia lnianego, która załatwia sprawę zalecanej dziennej dawki kwasów tłuszczowych omega-3.
Polecam również inne szybkie przepisy na pyszne wegańskie koktajle lodowe: koktajl NUTELLA czy smoothie PINA COLADA w wersji niskotłuszczowej. Jeśli użyjemy w nich składników niemrożonych, wyjdą zwykłe, ale równie smakowite mleczne smoothie.
Lodowy koktajl czekoladowy z wiśniami – SKŁADNIKI
1 porcja
- ¾–1 zamrożony, duży, bardzo dojrzały banan
- 6 zamrożonych wiśni bez pestek – może być więcej. Można też w ogóle ich nie dodać, wtedy będziemy mieć typowy shake kakaowy
- 1 kubek zimnego mleka roślinnego niesłodzonego, najlepiej naturalnie słodkiego, jak owsiane – może być więcej
- 2–4 daktyle dobrej jakości bez pestek lub 2–4 łyżeczki syropu daktylowego, ksylitolu, erytrolu czy ewentualnie cukru
- 1–1½ łyżki karobu lub kakao odtłuszczonego – dodaję pół na pół
- skórka otarta z ½ pomarańczy, najlepiej ekologicznej – niekoniecznie, ale warto, bo aromat jest bezcenny… (ostatnio jestem od niej uzależniona i dodaję do wszystkiego)
- 1/3 łyżeczki ekstraktu waniliowego, pasty waniliowej lub miąższ z 1/3 laski wanilii (niekoniecznie)
Wegański koktajl czekoladowy z wiśniami – WYKONANIE
Wszystkie składniki umieszczamy w kielichu blendera i blendujemy do uzyskania kremowej konsystencji.
Bon appétit !
Ale tu dużo super przepisów. Nie mogę się doczekać aż czegoś spróbuję!
Pozdrawiam. 🙂
Miło mi, że spodobały Ci się moje specjały! Smacznego 🙂
Co za ściema. Nie ma czegoś takiego jak mleko roślinne. Mleko jest produktem odzwierzęcym a rośliny mają jedynie MLECZKO a to całkiem co innego!
Jest coś takiego jak mleko roślinne, tak samo jak np. parówki sojowe, kotlety sojowe czy masło orzechowe. Jak podaje Słownik języka polskiego PWN, najważniejszym elementem znaczenia (nazwy) jest rodzaj dania (potrawy), a nie to, z czego zostało wykonane. Polecam przeczytać całe wyjaśnienie: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Kotlet-sojowy-tatar-wegetarianski;16597.html