O mnie i blogu

Zdrowie nie jest przypadkiem

Blog o optymalnym dla człowieka – według badań naukowych – sposobie odżywiania, czyli niskotłuszczowej, pełnowartościowej diecie roślinnej.

Teoria + praktyka 🙂

To miejsce dla wszystkich, którzy chcą wypięknieć i odmłodnieć, schudnąć zdrowo i na zawsze, pozbyć się trądziku, wyleczyć się z cukrzycy typu 2, problemów sercowych i krążeniowych oraz innych schorzeń dietozależnych lub po prostu zerwać z nałogiem niezdrowego jedzenia. Pełnowartościowa dieta roślinna pomoże Wam poczuć się 100 razy lepiej!

WEGAŃSKIE PRZEPISY KULINARNE – tylko dania super zdrowe (bez dodatku cukru i tłuszczu), nietuczące, pyszne, sprawdzone i szybkie.


Blog WegePedia.pl ma na celu pomóc czytelnikom zdobyć wiedzę na temat wpływu odżywiania na zdrowie, jednak treści tu zawarte nie zastępują fachowej porady medycznej. Jeśli masz problemy zdrowotne lub przyjmujesz leki, przed wprowadzeniem zmian w jadłospisie skontaktuj się z lekarzem, który zna się na dietetyce. To bardzo ważne, ponieważ najczęściej po przejściu na pełnowartościową dietę roślinną niektóre leki, np. obniżające ciśnienie i przeciwcukrzycowe, muszą zostać ograniczone lub całkowicie odstawione.


O mnie: Nina. Z wykształcenia jestem m.in. magistrem biotechnologii, a z zamiłowania blogerką kulinarną, która od dziecka uwielbia pochylać się badawczo nad talerzami. Urodzona i zahartowana w stanie wojennym 😉 przyłączyłam się do nierównej walki z zabójczymi nawykami żywieniowymi naszego „wysoko rozwiniętego” świata. Swoją wojnę z fizycznymi problemami wygrałam za pomocą zdrowej, niskotłuszczowej diety roślinnej – schudłam trwale bez liczenia kalorii ponad 15 kg, bez większego wysiłku osiągając wymarzoną wagę. Od 2016 roku odchudzanie to dla mnie już tylko teoria. Nawet gdybym chciała, jedząc rośliny nie potrafię przytyć nawet dwóch kilogramów. Poza tym pozbyłam się wieloletniego trądziku, problemów z trawieniem i dużej części cholesterolu z krwi. Zamierzam jeść wegańsko już do grobowej deski, bo fizycznie nigdy nie czułam się lepiej i powrót do nawyków sprzed dietetycznego oświecenia byłby moim największym życiowym błędem taktycznym. Stale uczę się od największych autorytetów w dziedzinie odżywiania – szczupłych i zdrowych wegańskich lekarzy i naukowców, m.in.: prof. Colina Campbella, dr. (kropka nie jest błędem 😉 ) Caldwella Esselstyna, dr. Neala Barnarda, dr. Johna McDougalla, dr. Michaela Gregera, dr. Deana Ornisha, dr. Michaela Clappera czy dr. Alana Goldhamera

© 2016–2024 WegePedia.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody wegepedia.pl zabronione.