Domowy, naturalny środek do czyszczenia mebli drewnianych DIY

Domowy, naturalny środek do czyszczenia mebli drewnianych DIY

Bardzo skuteczny, całkowicie bezpieczny, tani, ekologiczny i wegański płyn do czyszczenia, pielęgnacji i polerowania mebli drewnianych.

Coraz częściej mamy już dość drogich, sklepowych preparatów do sprzątania o sztucznych zapachach, które nie są obojętne dla naszego zdrowia. Ich długie, chemiczne listy składników powodują uczucie splątania i mogą złamać język. Dlatego coraz więcej osób z sentymentem powraca do sprawdzonych przez nasze babcie naturalnych i prostych sposobów na domowe porządki. Poniżej najprostszy przepis DIY – tylko 3 składniki, które prawie każdy ma w kuchni i minuta roboty.

Ponieważ Twoje słoje są tego warte!

 

Domowy środek do czyszczenia mebli drewnianych – SKŁADNIKI

 • 1 część wody
 • 1 część octu białego
 • 1 część oliwy extra virgin
 • kilka kropli ulubionego naturalnego olejku eterycznego (niekoniecznie) – na 100 ml płynu dodaję 10 kropli olejku lawendowego

DODATKOWO

 •  butelka ze zraszaczem

 

Domowy środek do czyszczenia mebli drewnianych – WYKONANIE

 • Wszystkie składniki wlewamy do butelki.

Przed każdym użyciem należy energicznie wstrząsnąć pojemnikiem. Zraszamy drewnianą powierzchnię i przecieramy ją miękką, bawełnianą ściereczką. Preparat pozostawia delikatny połysk na meblach.

Enjoy !

 

6 myśli na temat “Domowy, naturalny środek do czyszczenia mebli drewnianych DIY

 1. Jak długo można go przechowywać? Załóżmy, że nie wykorzystam wszystkiego przy jednym sprzątaniu, czy po tygodniu, dwóch – będzie się jeszcze ten środek nadawał?

  1. Ja go przechowuję przez kilka-kilkanaście tygodni w lodówce i jest ok. Tylko kilka godzin przed sprzątaniem trzeba wyjąć go z lodówki, żeby miał temperaturę pokojową.

 2. Wegański??? Uzurpujecie sobie prawa do czegoś, co zawsze istniało! Wrzucacie swoje nazewnictwo dla rzeczy, które są po prostu naturalne, bo pochodzą z tego co Pan Bóg stworzył.

  1. Tak, Natura stworzyła wiele rzeczy wegańskich. Określenie „wegański” oznacza tylko, że dany produkt nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego.

Dodaj komentarz