prawda o zachodniej diecie

Cała prawda o zachodniej diecie w jednym filmie!

Ten dokument TRZEBA zobaczyć! Jeśli kompletnie nie macie czasu albo ochoty na czytanie książek, a już tym bardziej analizowanie badań naukowych dotyczących zdrowego odżywiania, to po obejrzeniu 90-minutowego, niesamowitego „Food Choices” (2016), będziecie już mniej więcej wiedzieć o co chodzi. Chyba, że akurat ktoś już wie i teraz tylko utrwala. 🙂 Warto tym bardziej, że nakręcił go Polak, Michał Siewierski.

Wypowiadają się w nim największe światowe autorytety w dziedzinie nauk o żywieniu, jak prof. Colin Campbell, dr John McDougall czy dr Michael Greger, którzy w Polsce są prawie nieznani, a w USA sprzedają bestsellery. Dokument kompletnie zmieni Wasze spojrzenie na takie slogany reklamowe jak: „białka nigdy zbyt wiele”, „ryby są zdrowe”, „cholesterol w jajkach nie podnosi cholesterolu we krwi”, „problem z impotencją tkwi w psychice, ale i tak weź niebieską pigułkę”…

Przypuszczam, że większość osób w pierwszej chwili nie będzie wcale chciała wiedzieć tego, co zawarte jest w tym materiale. Bo ludzie lubią słuchać tylko dobrych informacji o swoich złych nawykach. Ale od tego są m.in. gazety popularnonaukowe. Ten film mówi prawdę o naszych zabójczych zwyczajach. 🙂

Tu dokument w wersji oryginalnej:

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=jqnF575re7E[/embedyt]

 

A tu wersja z polskimi napisami. (Ten kanał na YouTube ma dziwną nazwę, ale można przeboleć, bo zapunktowali tłumaczeniem.)

 

Cała prawda o zachodniej diecie – cd.

Jeśli ktoś w swoim zabieganym życiu znajdzie jeszcze dodatkowe wolne 194 minuty, polecam obejrzeć kolejne 2 dokumenty, które szerzej omawiają kwestie poruszone w „Food Choices”:

  • Forks Over Knives”, 2011 – o leczeniu zdrową dietą, któremu poddał się m.in. Bill Clinton występujący w tym filmie.
  • Cowspiracy”, 2014 – dokument o największym trucicielu Ziemi. Jednym z producentów jest Leonardo Di Caprio.

 

Źródła

http://www.foodchoicesmovie.com/

 

5 myśli na temat “Cała prawda o zachodniej diecie w jednym filmie!

  1. Jesteś wegetarianką/weganką ze względu na miłość do zwierząt czy ze względu na wartości odżywcze diety roślinnej?

  2. Ze względu na zwierzęta przeszłam na wegetarianizm, chociaż wiem, że tak naprawdę wcale im to nie pomaga… Po paru latach zostałam weganką dla zdrowia 🙂

  3. A co ze środowiskiem? Przemysłem? Proponuję wpis dla niekumatych co daje wege oprócz ograniczenia cierpienie dla zwierząt.

    1. Ten film kwestie ochrony środowiska również porusza. „Food Choices” to „wszystko w jednym” !

  4. Odżywianiem pojmowanym w różnych aspektach – czy jeśli chodzi o zdrowie, czy przemysł spożywczy etc – interesuję się od dawna. Nie widziałam jednak jeszcze tych filmów. Chętnie poświęcę na to swój wolny czas. Jednak spodziewam się, że będzie to dla mnie przygnębiające, gdyż nie jestem ani wegetarianinką ani weganką. Poza tym uważam, że jako jednostki nie jesteśmy w stanie wiele zmienić w funkcjonowaniu dzisiejszego świata.
    Dla mnie zdrowa dieta to dieta zbilansowana i pełnowartościowa. Jestem ciekawa czy zmienię poglądy po tym filmie

Dodaj komentarz