Frank Medrano dieta i trening kalisteniczny

FRANK MEDRANO dieta wegańska i trening kalisteniczny

Na początku Frank Medrano pokaże co potrafi w nagraniu, który obejrzało już ponad 40 milionów widzów.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=RFPsvF3UOdo[/embedyt]

a

To, w czym Medrano jest specjalistą, to kalistenika – trening siłowy oparty o ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała, takie jak np. pompki, brzuszki, przysiady, podciągnięcia, skoki czy tzw. dipy we wszelkich możliwych modyfikacjach i konfiguracjach. Tę formę ruchu można uprawiać wszędzie, w domu i na zewnątrz, o każdej porze dnia i nocy, bo poza własnym ciałem nie wymaga najczęściej dodatkowego sprzętu, ani wypraw do siłowni.

 

FRANK MEDRANO początki 

Jeszcze kilka lat temu Frank był w kiepskiej formie. Jego kondycja fizyczna pogarszała się z roku na rok, był wiecznie zmęczony, powolny, słaby, a niezdrowa dieta coraz bardziej komplikowała sytuację. Był niepewny siebie, czuł się bardzo niezręcznie zwłaszcza, gdy w towarzystwie musiał zdjąć koszulę i ujawnić deficyt klaty. Pewnego dnia powiedział sobie: basta! Miał już dość bycia cieniasem, postanowił stać się większy, szybszy i silniejszy. Jego największą inspiracją jest teraz Nathane Jackson – autorytet w dziedzinie zdrowia fizycznego i psychicznego, trener i specjalista od odżywiania, który własną osobą udowadnia, że na diecie wegańskiej można być super zdrowym, silnym oraz zbudować budzącą wściekłą zazdrość żelazną muskulaturę.

Frank Medrano dieta wegańska i trening kalisteniczny
FRANK MEDRANO dieta wegańska i trening kalisteniczny

FRANK MEDRANO trening

Medrano ma 175 cm wzrostu i waży około 73 kg. Swoją niesamowitą rzeźbę zawdzięcza nie sterydom, a regularnym treningom oraz niskiemu poziomowi tkanki tłuszczowej, którą zapewnia mu jego sposób odżywiania – niskotłuszczowa, zbilansowana dieta roślinna. Trenuje konsekwentnie 6 dni w tygodniu po 2 godziny każdego dnia. Jego sesje treningowe w większości oparte są o ćwiczenia z zakresu kalisteniki, ale używa również hantli i innego rodzaju obciążeń, włącznie ze swoją dziewczyną weganką, również fanką podciągnięć na drążku. Frank osiągnął mistrzostwo w opanowaniu własnego ciała. I tak pasja stała się w końcu jego zawodem, pracuje teraz jako trener osobisty. Radzi, żeby stawiać przed sobą niewielkie, ale realistyczne cele. Jak podkreśla – konsekwencja jest fundamentem rozwoju, bez niej nie ma mowy o postępach.

Jak wygląda jego plan treningów? Sprawdźcie tutaj, (a tutaj po polsku).

Poniżej nagranie pokazujące postępy w ćwiczeniach:

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=tExj4xYeAd4[/embedyt]

 

FRANK MEDRANO dieta

Medrano jadł mięso przez 30 lat (do 2011 roku) i myślał, że był wtedy maksymalnie zdrowy i silny. Zaintrygowany wiadomością, że jego dwaj przyjaciele, kulturyści – Dan Attanasio i Noel Polanco przeszli na weganizm, postanowił również pójść tą drogą. Koledzy pomogli mu wdrożyć się w nowy system odżywiania i po 2-4 tygodniach Frank skompletował listę swoich ulubionych dań i czuł się świetnie, a po 2–3 miesiącach zaczął czuć się wprost niesamowicie, jak nigdy przedtem. Najbardziej zauważalnymi zmianami były „energetyczny haj”, wzrost siły oraz szybsza regeneracja po treningu. Według niego dieta roślinna przekłada się na super kondycję („super wellness”) i pomaga stać się lepszym sportowcem.

Przechodnie często zaczepiają Medrano na ulicy i pytają o jego klucz do sukcesu. Frank uwielbia pogawędki z obcymi na temat ćwiczeń i diety, ale ludzie są najczęściej w szoku, kiedy słyszą, że je zero produktów odzwierzęcych. Rozmówcy najczęściej wydają się rozczarowani słysząc jak wygląda menu Medrano, ale od czasu do czasu udaje mu się spotkać kogoś, kto również odmienił swoje życie na diecie wegańskiej.

W ostatnim nagraniu Frank po raz kolejny odpowiada na pytanie, które każdy roślinożerca słyszy w życiu co najmniej tysiąc razy: skąd czerpiesz białko?

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=BQ9sfVsBbS8[/embedyt]

 

Mistrz powiada: „lubię liściaste warzywa, jak jarmuż czy szpinak, jem dużo brokułów, różnych fasoli, kocham soczewicę, rano jem dużo owsianki z owocami, np. bananami. Białko pozyskuję również z nasion i orzechów oraz pełnych ziaren”.

 

Frank Medrano dieta i trening – źródła

veganworkout.org.pl/moje-cialo-stac-na-o-wiele-wiecej/ – wywiad przetłumaczony na polski

www.cutandjacked.com/CutAndJacked-Interview-Calisthenics-Vegan-Frank-Medrano – wywiad w oryginale

www.forksoverknives.com/frank-medrano-powered-by-plants/ – wywiad

Calisthenics Interview: Frank Medrano – wywiad, dużo o diecie i podstawach treningu

 

4 myśli na temat “FRANK MEDRANO dieta wegańska i trening kalisteniczny

    1. Nie ma czegoś takiego jak „forma zbudowana na mięsie, a utrzymana na roślinach”, bo komórki mięśni i innych tkanek umierają stale, więc ciągle muszą powstawać nowe. W diecie roślinnej, tak samo jak w mięsie, znajdują się wszystkie aminokwasy egzogenne, które nasz organizm wykorzystuje do budowy potrzebnych białek. Poza tym mięśnie rosną od ćwiczeń z dużym obciążeniem, a nie od mięsa.

Dodaj komentarz